KKK

Sisujuht

Liitu meie uudiskirjaga

Tartu Teaduspark » Projektid » HIADEX

HIADEX

HIADEX projekti peamiseks eesmärgiks on tõsta Eesti ja Läti väikese ja keskmise suurusega ettevõtete, kelle tegevus seostub seedekulgla haiguste ennetuse või raviga, ekspordivõimekust läbi ühisturundustegevuste ja kompetentside tõstmise.

Projektitegevused on suunatud sihtgrupi ettevõtjate turundustegevuste toetuseks Singapuri ja Malaisia turgudel. Käesolevad turud on valitud põhjusel, et need on heaks "väravaks" laiemalt Kagu-Aasia turgudele sisenemiseks sealse kultuurilise, seadusandliku ja majandusliku keskkonna hoomatavuse läbi.

Projekti vältel külastatakse kahte valdkondlikku messi, üht Singapuris ja üht Malaisias, ühiste Eesti-Läti ärimissioonide käigus. Lisaks hangitakse turuinformatsiooni toidulisandite ja farmaatsiatoodete turusegmentide osas ülaltoodud turgudel ning analüüsitakse erinevaid meetodeid kuidas antud turgudele kõige efektiivsemalt siseneda valitud valdkonnas.

Projekti ideaalseks lõpptulemuseks on ühine tooteportfell Eesti ja Läti ettevõtete toodangust, mis omab läbilöögivõimet Singapuri ja Malaisia turgudel.

Projekti juhtpartneriks on Tartu Teaduspark, partneriteks Lätist on SIA Baltic Consulting ja Läti Keemia- ning Farmaatsiatööstuse Assotsiatsioon (LAKIFA).

Projekti kestus on 01.05.2017 - 31.10.2018

Projekti HIADEX kogueelarve on 346 010 eurot, millest 294 108,50 eurot tuleb läbi INTERREG Interregi Eesti-Läti piiriülese koostööprogrammi rahastuse.

Lisainfot leiab https://estlat.eu/en/estlat-results/hiadex.html või projekti koordinaatorilt Tartu Teaduspargis Vaido Mikheimilt, vaido.mikheim@teaduspark.ee