KKK

Sisujuht

Liitu meie uudiskirjaga

  • Alustavale ettevõtjale
  • Tegutsevale ettevõtjale
  • Investorile

Tartu Teaduspark » Projektid » Elluviidud projektid » CrossBo

CrossBo

Projekti eesmärgiks oli aidata väikestel ja keskmise suurusega ettevõtetel efektiivsemalt ära kasutada EL laienemisest tulenevaid võimalusi ja kasutada seda rahvusvaheliste ärisuhete alustamiseks või arendamiseks. Projekt sisaldas erinevaid tegevusi ja üritusi võimaldamaks osalejatel luua ja arendada strateegilisi partnerlussuhteid ja piiriüleseid ärikontakte.

Esimene üritus, puidusektori ettevõtete kohtumine, toimus 27.-29. aprillil 2005 Warnemündes, Saksamaal. Kohtumisel osales 150 puidufirmat üle Euroopa ning peeti 1588 ettevõtete omavahelist kohtumist.

Metallisektori ettevõtete kohtumine toimus 17.-18. oktoobril 2005 Stockholmis, Rootsis paralleelselt messidega Scandinavian Technical Fair ja Scanautomatic. Üritusel osales 131 ettevõtet, mis pidasid omavahel üle 1300 kohtumise. Seoses ettevõtete suure huviga sarnaste kohtumiste vastu korraldati metallisektori ettevõtete jaoks veel järgminegi kohtumisüritus 5.-6. oktoobril 2006.a. taas Skandinaavia Tehnikamessi raames Stockholmis, millel osales 103 firmat. 

Kolmandana toimus 13.-26. märtsil 2006.a. täiesti omalaadne üritus internetikeskkonnas - Reverse Auction, tagurpidi oksjon, mille ideeks oli viia ostjate soovid hankijateni läbi netiportaali. Huvi ürituse vastu oli suur (osales 239 ettevõtet ja üles pandi 65 hanget), kuigi uudsesse lahendusse suhtuti väikese ettevaatusega.

Täiendavalt viidi läbi seminare väikeettevõtetele valmistamaks neid ette välisturgudele minekuks.

CrossBo projektile algatati ka jätkuprojekt CrossBo II.