KKK

Sisujuht

Liitu meie uudiskirjaga

  • Alustavale ettevõtjale
  • Tegutsevale ettevõtjale
  • Investorile

Tartu Teaduspark » Uudised

Uudised

Mobi ja Nutiteq arendavad ühiseid mobiilteenuseid

Mobi Solutionsi kodulehel asuva blogi andmetel omandas rahvusvaheline mobiiliteenuste pakkuja Mobi Solutions täna lõpule viidud tehingu käigus kolmandiku asukohapõhiste mobiilirakenduste arendajast Nutiteq OÜ.

Mobi investeering ettevõttesse võimendab Nutiteq-i tootearendust ja turundust, firmade koostööst tekib Euroopa mastaabis arvestatav tegija.

"Mobiilsetes seadmetes kasutatavad asukohapõhised rakendused on kiirelt kasvava nõudlusega valdkond", ütles Mobi partner Rain Rannu. "Nutiteqi ajud ning kogemus mobiilse kaarditarkvara vallas on unikaalsed ning ühiselt suudame uute ja ägedate lahendustega turule tulla. Meil on samas rütmis hingavad, sama visiooni ning väärtusi jagavad tiimid - sellest kujunes koostööle hea alus."

Eestis on Nutiteqi loodud rakendustest kättesaadav "EMT Eesti Kaart", mida on laetud enam kui 10.000 telefoni. Enamus Nutiteq OÜ käibest tuleb USA, Saksamaa, Lähis-Ida ning Austraalia turgudelt. Populaarseimal Nutiteq tehnoloogiat kasutaval mobiiliteenusel USAs on üle 2 miljoni lõppkasutaja.

"Lähiaastad tulevad põnevad" ütles Nutiteq-i asutaja ja juht Jaak Laineste. "Mobil on kogenud meeskond mobiilivaldkonna teenustes ja Nutiteq-il rahvusvaheliselt arvestatav tase kaarditarkvara arendamises. Kombinatsioonis luuakse mitte ainult Eesti, vaid ka Euroopa mastaabis arvestatav asukohapõhiste mobiili-lahenduste loomise võimekus."

Nutiteq on 2006. a asutatud Tartu Teaduspargis asuv ettevõte, kes arendab mobiiltelefonide tarkvara. Nutiteq asutajaks ja juhiks on Regio rahvusvaheliste asukohatehnoloogiate looja Jaak Laineste. Firma peamisteks klientideks on innovatiivsete webi-teenuste pakkujad, mobiilioperaatorid ja asukohapõhise sisu pakkujad. Nutiteq tarkvara kasutavate arendajate hulk üle maailma on neljakohaline number. Lisainfo: http://nutiteq.com

Mobi Solutions on 2001. aastal Tartus asutatud rahvusvaheline mobiiliteenuste, SMS-gateway ja SMS-makse teenuste pakkuja ning SMS-hulgisaatmise vahendaja. Mobi m-turunduse lahendusi on kasutatud rohkem kui 500 projektis ning Mobi tarkvaraarendusmeeskonna välja töötatud rakendusi kasutab kokku rohkem kui 40 miljonit inimest. Mobi tütarettevõte Fortumo SMS-makseteenused on kättesaadavad 30 riigis Euroopas ja Aasias. Lisainfo: http://mobisolutions.com

Lisainfo ja kontaktid:
Mobi Solutions blogis

 

 

 

Tagasi nimekirja