KKK

Sisujuht

Liitu meie uudiskirjaga

  • Alustavale ettevõtjale
  • Tegutsevale ettevõtjale
  • Investorile

Tartu Teaduspark » Uudised

Uudised

Protolab Tartu teeb koostööd Tartu Kutsehariduskeskusega

Tartu Teaduspark on Protolabi kaudu tihendamas sidemeid Tartu Kutsehariduskeskusega. 26. veebruaril osales Kutsehariduskeskuse elektroonika õppejõud Villu Repän Ogre äri- ja innovatsiooniinkubaatoris toimunud elektroonika prototüüpimise koolitusel.

Tänu visiidil loodud kontaktile lisandusid märtsis Protolabi meeskonda kaks praktikanti Tartu Kutsehariduskeskusest: mehhatroonika eriala teise aasta õpilased Igor Gerulis ja Peep Kuus. Koostöö tulemusena on praktikantidel võimalus osaleda projekti koolitustel, prototüüpide valmistamise protsessis ja tutvuda 5-teljelise tööpingi võimalustega. Tegemist on mõlemapoolselt kasuliku koostööga ja edaspidi otsitakse võimalust kaasata ka piirkonna ettevõtete töötajaid ning teisi huvilisi.

Projekti Protolab Network eesmärgiks on rajada tootearenduse-, koolitus- ja testikeskuste võrgustik Eestis ning Lätis, mis aitab elektroonika, metalli- ja masinaehituse sektori ettevõtetel pakkuda kõrgtehnoloogilisemaid ning kõrgema lisandväärtusega tooteid ja teenuseid. Projekti eelarve on 17 miljoni krooni, millest 12 miljonit kulub kolme erineva spetsiifikaga labori rajamisele ja sisustamisele. Protolab pakub ettevõtjale nii tipptasemel infrastruktuuri kui ka teadmisi tootearendusest. Lisaks on tegemist koolituskeskusega, mis on võimeline pakkuma ekspertiisi ja spetsiifilisi koolitusi valdkonna ettevõtjatele ning kõrgkoolide ja kutseõppeasutuste õppejõududele ja õpilastele.

Ettevõtted saavad kasutada pooltööstuslike laborite teenuseid järgmistes valdkondades:
• täppismehaanika ja prototüüpide nõustamine/valmistamine,
• CAD/CAM ja kiirprototüüpimine (3D printimine) ning
• elektroonika prototüüpimine.

Info: http://ee.protolab.eu/

 

Tagasi nimekirja