KKK

Sisujuht

Liitu meie uudiskirjaga

  • Alustavale ettevõtjale
  • Tegutsevale ettevõtjale
  • Investorile

Tartu Teaduspark » Uudised

Uudised

Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskus võitis Soomes Kvaliteediinnovatsiooni auhinna

Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskus ja Feanor OÜ võitsid Soomes Kvaliteediinnovatsiooni auhinna. Eritunnustuse pälvis AS Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskus. Eestist osalevad Kvaliteediinnovatsiooni auhinna väljaandmisel Eesti Kvaliteediühing koostöös HeiVäl Consultingu ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS).

Soome presidendi Tarja Haloneni osalusel anti eelmisel neljapäeval Helsingis, rahvusvahelisel kvaliteedipäeval, Soome kvaliteediauhinna galal Eesti ettevõtetele üle kvaliteediinnovatsiooni auhinnad.

„Õnnitlen võitjaid! Teie saavutus on kiiduväärt mitmes mõttes. Esiteks annab see tõestust selle kohta, et ettevõtluse ja teaduse koostöö on viljakandev. Samas olete teistele eeskujuks seetõttu, et saavutasite tunnustuse rahvusvahelisel konkursil, sest Eesti ettevõtluse rahvusvahelistumine peab saama argipäevaks," sõnas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskusele tõi Kvaliteediinnovatsiooni auhinna uudne Eestis leiutatud ja kliiniliselt katsetatud vererõhku alandav mikroobitüvi TENSIA ning Feanor OÜ-le freesimise terad, mis aitavad saavutada märkimisväärset aja- ja ressursisäästu.

AS Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskusele tõi eritunnustuse onkogeneetilise testimise ja nõustamise teenus, mille eesmärgiks on varajane vähiriski hindamine ja/või diagnoosimine.

„Kui Soome Vabariigi president annab kahele Eesti biotehnoloogia arenduskeskusele üle nii kõrge tunnustuse, on see väga märgilise tähendusega. Soomes on see tunnustus väga kõrgelt hinnatud ja meile, tunnustuse saajatele, võib see tähendada olulist läbimurret Põhjamaade turule. On selge, et tehnoloogia arenduskeskuste programm Eestis on olnud edukas," ütles Vähiuuringute TAK-i juhataja Riin Ehin.

Tõnu Hein HeiVäl Consultingust märkis, et auhinnaprotsessis osalemise suurimaks väärtuseks ongi oma ideede võrdlemine naabritega ja uute kontaktide leidmine mõlema riigi kõige uuenduslikumate inimestega. Samuti on võimalik leida oma toodetele ja teenustele täiendavat turgu.

Tiia Tammaru, Eesti Kvaliteediühingu juhatuse esimehe sõnul tõstis Tarja Halonen oma kõnes eraldi esile just Eesti osalejaid nende väga tugeva taseme ja tõsise arendustöö poolest. Eesti ja Soome ettevõtted võistlesid eraldi, Eestist osales 8 ettevõtet. 

Eesti poolt osales auhindade üleandmisel Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ahti Kuningas.

Kvaliteediinnovatsiooni auhind antakse välja Eesti ja Soome kvaliteediühingute poolt.

Allikas: Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

Tagasi nimekirja