KKK

Sisujuht

Liitu meie uudiskirjaga

  • Alustavale ettevõtjale
  • Tegutsevale ettevõtjale
  • Investorile

Tartu Teaduspark » Uudised

Uudised

Protolab kogub tuult tiibadesse

8.-9. detsembril toimus Tartu Teaduspargis Protolab võrgustiku partnerite projekti lõpetamise koosolek. Projekt lõpeb ametlikult 22. detsembril, kuid tootearendusteenuste pakkumine ja koolituste korraldamine elektroonika, metalli- ja masinaehituse sektori ettevõtetele jätkub ka edaspidi.

Projekti Protolab Network eesmärgiks oli rajada tootearenduse-, koolitus- ja testikeskuste võrgustik Eestis ning Lätis, mis aitab elektroonika, metalli- ja masinaehituse sektori ettevõtetel pakkuda kõrgtehnoloogilisemaid ning kõrgema lisandväärtusega tooteid ja teenuseid.

Projekti eelarve oli veidi üle 1 miljoni Euro, millest 570 tuhat Eurot kulus kolme erineva spetsiifikaga pooltööstusliku labori rajamisele ja sisustamisele. Rajatud töötoad pakuvad ettevõtjale nii tipptasemel infrastruktuuri kui ka teadmisi tootearendusest. Lisaks on tegemist koolituskeskusega, mis korraldab spetsiifilisi koolitusi valdkonna ettevõtjatele ning kõrgkoolide ja kutseõppeasutuste õppejõududele ja õpilastele.

Projekti raames on korraldatud üle 10 koolituse (CAD/CAM, tootearendus, PLM jpm.) ja konsulteeritud enam kui 20 ettevõtet. Lisaks sellele on välja töötatud ka mitmeid prototüüpe. Tihe koostöö on eelkõige Teaduspargis tegutsevate ettevõtetega, nt. LDiamon OÜ, Click&Grow OÜ, Interspectrum OÜ, Jeko Disain OÜ jpt. Samas vastatakse järjest enam ka päringutele väljastpoolt Teadusparki ja esimesed välismaisedki kliendid on käinud koostöövõimalusi uurimas.

Peamisteks Protolab võrgustiku klientideks on ettevõtted ja ülikoolid, kellele pakutakse tootearenduse konsultatsiooni ja teenuseid järgmistes valdkondades:

  • täppismehaanika (asukohaks Tartu Teaduspark),
  • prototüüpimise ja CAD/CAM (Ventspilsi Ülikooli Kolledž) ning
  • elektroonika (Ogre Äri- ja Innovatsiooniinkubaator).

Projekti „Protolab Network - Increasing Competitiveness of Estonian and Latvian Mechatronics sector through creation of Integrated Network of Product Development, Training and Testing Centres" rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi Eesti-Läti programmi raames. Projekt kestab kaks aastat ja selle juhtpartneriks on Tartu Teaduspark; partneriteks Ogre äri- ja innovatsiooniinkubaator ning Ventspilsi Ülikooli Kolledž.

Protolabi veebiraamat:
http://www.protolab.eu/book/

Protolabist pressis:
06.10.09 Tartu Postimees
07.10.09 ERR
13.05.10 Äripäev


Lisainfo:
Roman Mugur
Protolab laborijuhataja
Tel: 763 5417
E-mail: roman.mugur@teaduspark.ee  

Neeme Kärbo
Protolab projektijuht
Tel: 742 8177
E-mail: neeme@teaduspark.ee

Tagasi nimekirja