KKK

Sisujuht

Liitu meie uudiskirjaga

  • Alustavale ettevõtjale
  • Tegutsevale ettevõtjale
  • Investorile

Tartu Teaduspark » Uudised

Uudised

Esmakordselt toimub Lõuna-Eesti Toidukonverents, juba sel reedel, 8.septembril

Juba kolmandat aastat on september Maaeluministeeriumi eestvedamisel kuulutatud Eesti Toidu kuuks ja Tartus toimub sel reedel, 8. septembril sel puhul esimest korda Lõuna-Eesti Toidukonverents, mis on suunatud kõikidele Lõuna-Eesti väikestele toiduasjalistele - nii tootjatele, töötlejatele, toitlustajatele kui ka arendajatele.

Konverentsi alampealkiri on seekord HEA SISU PAREMASSE VORMI ehk kõne alla tulevad turunduse ja müügi teemad. Nimelt on Eesti väiketootjatel palju häid ja innovatiivseid tooteid, kuid sageli ei osata neid välja pakkuda, neile kliente leida - on ju nii kohalikud kui välismaised eksperdid öelnud, et eestlaste ja Eesti toodete läbilöök jääb sageli müügi ja turunduse taha toppama.

Konverentsil astuvad üles põnevad esinejad - muusik ja reklaami ning turunduse entusiast Leslie Laasner annab ülevaate brändimisest, Tartu Ülikooli turunduse õppetooli juhataja Andres Kuusik räägib neuroturundusest, Mayeri Industries endine juht, tänane teadlane Peeter Laurson räägib nutikatest pakenditest toiduainetööstuses, Click & Grow virtuaalaednik/ arendusjuht Priit Pedastsaar annab ülevaate toimiva kodelehe loomisest, lisaks mitmed ettevõtjate näited. Silmaringi avardamise kõrval saavad tänaseks registreerunud 100 osalejat ka võimaluse üksteisega suhelda ja kogemusi vahetada.

Konverentsi korraldamiseks on seljad kokku pannud erinevad Lõuna-Eesti toiduvõrgustikud ja arendusorgansiatsioonid, sh Tartu Ärinõuandla, TÜ Taluturg, Tartumaa Arendusselts, Mulgi Kultuuri Instituut, Jõgevamaa Koostöökoda, Võrumaa Talupidajate Liit, Peipsimaa Turism, Põlvamaa Arenduskeskus, Tartu Teaduspark, Eesti Maaülikooli Polli Aiandusuuringute Keskus, Valgamaa Arenguagentuur, MTÜ Sangaste Rukkiküla. Plaan on kujundada konverentsist iga-aastane traditsioon.

Lähem info konverentsi kohta Tartu Ärinõuandla kodulehel http://www.tartu.ee/arinouandla/louna-eesti-toidukonverents-koikidele-vaikestele-ja-suurematele-toidutootjatele-pakkujatele

Lõuna-Eesti Toidukonverentsi rahastatakse osaiselt Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine"  m eetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks (PATEE)", ehk Tartumaa  tööhõivekava rakendamise raames.

 

Elo Spoolstra, Tartu Ärinõuandla, e-mail: elo@tartu.bas.ee, tel: 511 3932

 

 

Tagasi nimekirja